Aktuality

 • Fantastické hodnocení na mapy.cz

  Děkuji všem našim spokojeným klientům za jejich vysoké hodnocení.

  Pokud i vy uvažujete o prodeji své nemovitosti, neváhejte se na mě obrátit.

  Rád Vám se vším poradím a zajistím prodej tak, abyste byli maximálně spokojeni.

   

  Těším se na Vás

  Radko Bartoš - GARANT REALITY
  mob: 602 405 780, e-mail: bartos@garant-rk.cz

 • Jak rozdělit pozemek na více částí. Kdy je nutný souhlas stavebního úřadu

  Jste vlastníkem pozemku? Můžete s ním volně nakládat, nicméně pouze v mezích zákona. Pokud například hodláte pozemek rozdělit na více pozemků, můžete tak učinit, ale musíte dodržet pravidla pro rozdělení pozemku, která jsou dána právním řádem. Jak vlastníci pozemku mohou dělit své pozemky? Jaký je správný postup? Jak pozemky dělit, a co dělit nelze a proč? Vlastník pozemku se nemůže rozhodnout, že pozemek rozdělí jen podle své vůle. Nemůže například rozdělit pozemek s druhem pozemku orná půda o výměře parcely 9 000 m2 na 3 a každému svému dítěti věnovat jeden pozemek pro výstavbu domu, aniž by s takovýmto rozdělením vyslovil souhlas stavební úřad.

 • Nové podmínky státních půjček na bydlení. Kdy má smysl žádat o pomoc stát?

  Podmínky pro získání státní půjčky na bydlení se od letošního roku zmírnily. Na pořízení rodinného dobu mohou nově mladé rodiny získat až 2,4 milionu korun, na koupi bytu či družstevního podílu až 2 miliony korun, až 600 tisíc korun lze získat na modernizaci bydlení. Zvýšila se také věková hranice. Nově mohou čerpat státní půjčku na bydlení lidé do 40 let věku. Vyplatí se žádat stát o pomoc při financování bydlení? Jaká omezení jsou se státními půjčkami spojena a kolik peněz stát na půjčky na bydlení poskytne?

 • JAK NA DAŇ Z NEMOVITÝCH VĚCÍ PRO ROK 2019

  Na konci ledna vyprší lhůta pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí pro rok 2019. Přiznání ale podávají jen někteří poplatníci. Konkrétně podávají přiznání k dani z nemovitostí ti poplatníci, kteří v loňském roce nabyli nějakou nemovitost. U koho se jen změnily koeficienty, přiznání nepodává2018. Samotná daň se pak platí do konce května.

 • DĚDICKÉ ŘÍZENÍ – URČENÍ TRŽNÍ CENY NEMOVITOSTI

  Již není podmínka znaleckého posudku, určení tržní ceny vám vypracuje každá kvalitní realitní kancelář.

 • HYPOTÉKY JDOU NAHORU, NEMOVITOSTI JDOU DOLU

  Spojené nádoby. To je úroková sazba u hypoték a ceny nemovitostí. Jedno souvisí s druhým a oboje se hýbe různými směry. Přečtěte si pár zajímavých informací, které byste měli vědět.

 • DAŇ Z NABYTÍ NEMOVITÝCH VĚCÍ SE NEODVÁDÍ U NOVOSTAVEB

  Daň z příjmu z prodeje nemovitosti není jedinou daní, která se pojí s prodejem nemovitosti. Další finanční zátěží, která vždy dopadá na bedra nabyvatele, je daň z nabytí nemovitých věcí, dříve známá jako daň z převodu nemovitosti. Tu ale například při koupi bytů a domů mladších pěti let nabyvatel platit nemusí.

 • OZNÁMENÍ O OSVOBOZENÝCH PŘÍJMECH

  Oznamovací povinnost pro fyzické osoby

 • DAŇ Z NEMOVITOSTI ZA ROK 2018. PŘIZNÁNÍ PODEJTE DO KONCE LEDNA.

  Daň z nemovitých věcí se na rozdíl od jiných daní přiznává a platí předem. Daňové přiznání za rok 2018 je třeba odevzdat do konce ledna. Máme pro vás formuláře a užitečné rady.

   

 • JAK SPRÁVNĚ PRONAJMOUT BYT. PŘIZNÁVÁME PŘÍJEM Z PRONÁJMU.

  Proč je hloupost pronajímat byt načerno a vyhýbat se dani z příjmu? Kdy uvažovat o přesunu bytu do obchodního majetku. Základy danění příjmu z pronájmu.

   

 • JAK DOBŘE PRONAJMOUT BYT. CO BY MĚL POJISTIT MAJITEL, CO NÁJEMNÍK

  Pronajímáte nebo budete pronajímat byt? Nezapomeňte na jeho pojištění. Víme, kdo nese odpovědnost za škody nejenom ve vašem bytě, ale i u sousedů. A jak následky případných škod minimalizovat.

   

 • ZDRAŽOVÁNÍ HYPOTÉK ZAČÍNÁ. BANKY ZVYŠUJÍ ÚROKY KVŮLI ZÁKONU, KTERÝ MÁ POMOCI KLIENTŮM.

  Průměrná sazba nových hypoték v říjnu klesla na dosud rekordně nízkých 1,8 procenta. Kvůli zákonu, který od prosince usnadní předčasné splacení, ale banky chystají zdražování. Jako první zvedne sazby Komerční banka.

 • DAŇ Z NABYTÍ NEMOVITOSTI. OD LISTOPADU JI NOVĚ ZAPLATÍ KUPUJÍCÍ.

  Chystáte se prodat nebo koupit byt, dům či pozemek? Pak nezapomeňte, že daň z nabytí nemovité věci nově zaplatí kupující. Změna vstupuje v platnost 1. listopadu 2016.

 • NEZAPOMEŇTE PODAT PŘIZNÁNÍ K DANI Z NEMOVITOSTI. ČAS SE KRÁTÍ.

  Majitelé nemovitostí musí nejpozději v pondělí 1. února 2016 podat přiznání k dani z nemovitých věcí. Týká se to jak vlastníků nemovitostí, kteří byt, dům či pozemek nově získali v loňském roce, tak těch, kteří na své nemovitosti provedli změny, které jsou zásadní pro výpočet daně.

 • HYPOTÉKY A REALITY: CO NÁS ČEKÁ A NEMINE V ROCE 2016

  Úderem půlnoci jsme přivítali Nový rok a s ním i řadu legislativních novinek. Změny se dotknou majitelů nemovitostí při výstavbě i při pronájmu jednotlivých bytů. Prodej některých pozemků se od ledna prodraží. A v průběhu roku se zásadních obměn dočká i hypoteční trh. 

 • TŘI DŮVODY, PROČ KOUPIT NEMOVITOST

  Nemovitosti jsou atraktivní investicí, která vám může přinést atraktivní výnosy. Modelový příklad nám ukáže, že půjčit si peníze k investici nemusí být vůbec hloupý nápad.

 • PRAVIDLA BĚŽNÉ ÚDRŽBY A OPRAV SE ZMĚNILA. ZA CO A KOLIK MUSÍ NÁJEMNÍK PLATIT?

  Od ledna 2016 se vztah nájemníka a pronajímatele konečně vyjasní. Začne platit nařízení vlády, které přesně definuje běžnou údržbu a drobné opravy, které jdou na vrub nájemce. Nařízení chrání nájemce před nenasytnými pronajímateli, kteří by po nájemci chtěli údržby a opravy nad rámec běžných povinností. Co musí nájemce opravovat a kolik může maximálně zaplatit?

 • PORADNA - ČLÁNKY

  Proces prodeje nebo koupě nemovitosti je v životě jedna z nedůležitějších věcí. 

 • KONTROLY ENERGETICKÝCH PRŮKAZŮ ZPŘÍSŇUJÍ. INSPEKCE CHCE PO DŮCHODKYNI 100 TISÍC KORUN

  Od začátku července došlo ke zpřísnění kontrol energetických průkazů. Změna se dotkne i realitních kanceláří, které teď musí v inzerátech zveřejňovat na nemovitosti energetickou třídu budovy. V případě, že teď realitka od vlastníka nemovitosti neobdrží průkaz, budou podle novely muset v nabídce uvést nejhorší energetickou třídu G, jinak se vystaví sankcím nejen prodejce, ale i realitní kanceláře.

 • PŘEDÁVACÍ PROTOKOL MŮŽE OCHRÁNIT PŘED SOUDNÍMI SPORY

  Rozhodli jste se pro pronájem bytu a vyhovující byt jste si již vybrali? Zbývá jen vyřídit posledních pár formalit, podepsat nájemní smlouvu a můžete se stěhovat. Zapomenout byste neměli ani na předávací protokol. Nemuselo by se vám to vyplatit!

 • DAŇ Z NABYTÍ PŘEJDE NA KUPUJÍCÍ. KDE NA NI VEZMOU?

  Vláda schválila změnu zákona o dani z nabytí nemovitosti. Nově by měl daň zaplatit pouze nabyvatel vlastnického práva k nemovité věci, tedy kupující. Z čeho daň kupující zaplatí? Hypoteční úvěr je úvěr účelový a daň by tedy ze své podstaty financovat neměl. Jak se ke změně postaví banky?

 • DAŇOVÉ PŘIZNÁNÍ - TERMÍNY

  V jaké lhůtě musí poplatníci podat daňové přiznání k dani z nemovitostí a k dani z převodu nemovitostí? A pod který finanční úřad nově patří váš formulář přiznání k dani z nemovitostí?

 • PROVIZE ZA DOPORUČENÍ NEMOVITOSTI

  Nabízíme Vám možnost velmi jednoduché spolupráce, kterou si můžete navýšit svůj měsíční příjem.

 • HYPOTÉKY S NEJNIŽŠÍM ÚROKEM 1,64 % - GEPARD FINANCE

  1,64 %... TAM STARTUJÍ GEPARDÍ HYPOTÉKY.

 • NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU

  Najdete nás na Facebooku. Staňte se našimi fanoušky.

 • JAK PROBÍHÁ PŘEVOD DRUŽSTEVNÍHO BYTU DO OSOBNÍHO VLASTNICTVÍ?

  Pokud se chystáte koupit nebo prodat byt, jistě jedna z nejdůležitějších otázek bude, zda se jedná o družstevní byt nebo byt v osobním vlastnictví.

 • VÝZNAM ZPROSTŘEDKOVATELSKÉ SMLOUVY

  Majitelé nemovitosti často z různých důvodů váhají nad uzavřením zprostředkovatelské smlouvy s realitní kanceláří. Nejčastějším důvodem bývá obava, že po podepsání smlouvy nebudou mít kontrolu nad průběhem obchodu a makléř s nemovitostí bude nakládat svévolně. Tato obava je ale ve většině případů zcela neopodstatněná. Naopak, podpisem zprostředkovatelské smlouvy chrání klient sám sebe.

 • PRVNÍ KOUPĚ NEMOVITOSTI:KDY JE NEMOVITOST INVESTICE ?

  Pořízení nemovitosti na bydlení patří pro většinu z nás mezi největší koupě našeho života. Je citlivou záležitostí, která má dlouhodobě dopad na rodinný rozpočet. Ačkoliv jsou nemovitosti často komunikovány jako investice, je třeba si uvědomit, že jimi nemusí být. Kdy se o investici jedná? 

 • PROČ SI PŮJČIT NA BYDLENÍ PRÁVĚ NYNÍ

  V současnosti je nejlepší doba pro financování vlastního bydlení. Pokud si vzít někdy hypotéku, tak rozhodně teď. Úrokové sazby jsou rekordně nízko, ceny nemovitostí spadly rovněž dolů. Této příznivé situace můžete využít i při refinancování stávajícího úvěru.

 • REKLAMACE NEMOVITOSTI: JAK POSTUPOVAT, KDYŽ NAJDETE VADU

  Všechny nemovitosti na trhu nejsou v perfektním stavu. Většinou se to odráží na jejich ceně a prodávající je oficiálně nabízí s nějakou vadou. Co když vám ji ale zapře a vady objevíte až po několika měsících, nebo letech? Víme jak postupovat a na jaké odškodnění máte nárok.

 • TRIKY REALITNÍCH MAKLÉŘŮ. NA CO SI DÁT POZOR.

  Exkluzivní smlouva s realitní kanceláří klientovi přináší kvalitnější servis a rychlejší prodej nemovitosti. Jsou ovšem i takové firmy, které exkluzivních smluv zneužívají a snaží se klienty podvést. Jak se takových podvodníkům vyvarovat a na co si dát při podpisu smlouvy pozor? Více realitních kanceláří znamená větší pravděpodobnost úspěšného prodeje. Takto přemýšlí stále velké množství prodávajících. Pravdou však je, že efekt takového způsobu nabídky nemovitosti je mizivý a často dokonce opačný.

   

 • ČTĚTE, CO SE ZMĚNILO U DANĚ Z NEMOVITOSTI V ROCE 2014

  Doprovodné normy k občanskému zákoníku pozměnily i oblast daně z nemovitostí. Nově budou třeba muset podat přiznání i někteří, kteří by ještě vloni nemuseli.

 • SAZBA DANĚ Z PŘEVODU NEMOVITOSTÍ SE NEMĚNÍ.

  Sazba daně z převodu nemovitostí se nemění. Dál bude 4%.Daň z nabytí nemovitých věcí od ledna nahradí daň z převodu nemovitosti. Platit budeme dál 4 % ze základu daně. Změní se ale způsob stanovení základu daně.

 • REFINANCOVÁNÍ HYPOTÉK

  Úrokové sazby hypoték jsou rekordně nízké. To láká nejen ke koupi nových domů a bytů, ale řada stávajících klientů bank také uvažuje o refinancování staré hypotéky ve snaze získat co nejvýhodnější podmínky. Vyvstává proto otázka, kdy se refinancování hypotéky vyplatí a jak při něm správně postupovat?

 • VÝKUP NEMOVITOSTÍ

  Výkup nemovitostí za hotové – byty, rodinné domy, chaty, chalupy, pozemky.

 • GARANT realitní kancelář – GEPARD FINANCE a.s.

  Nabídka nemovitostí a financování, již pod jednou střechou. Stačí si vybrat nemovitost, kontaktovat naší kancelář a o vše se již postaráme.

  http://www.gpf.cz/vysoke-myto-komenskeho

  Cílem spolupráce GARANT realitní kancelář a GEPARD FINANCE a.s. je zajištění kvalitního a profesionálního hypotečního servisu klientům kupujícím nemovitost. Mnoho klientů již ocenilo tuto kompletnost a profesionálnost nabízené služby. GEPARD FINANCE a.s. nabízí klientům posouzení úvěru u všech hypotečních bank a bezplatné zajištění optimálního financování v souladu s požadavky realitní kanceláře a možností klienta.

  Za služby hypotečního makléře GEPARD FINANCE a.s. nic neplatíte.

  GEPARD FINANCE a.s. je zakládajícím členem Asociace hypotečních makléřů a patří mezi největší firmy ve zpracování hypoték na trhu.

  Nabízíme finanční produkty

  • Hypoteční úvěry
  • Stavební spoření včetně překlenovacích úvěrů
  • Spotřebitelské úvěry
  • Americké hypotéky
  • Bezúčelové úvěry
  • Pojištění

  Zpracováváme finanční produkty těchto společností

  Hypoteční banky:

  • Česká spořitelna a.s.
  • Českomoravská obchodní banka a.s.
  • Equa bank a.s.
  • GE Money Bank a.s.
  • Hypoteční banka a.s.
  • Komerční banka a.s.
  • LBBW Bank CZ a.s.
  • mBank
  • Oberbank AG pobočka Česká republika
  • Raiffeisenbanka.s.
  • UniCredit Bank Czech Republik a.s.
  • Sberbank
  • Wustenrot hypoteční banka a.s.

  Nebankovní sektor:

  • AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo
  • WPB Capital

  Stavební spořitelny:

  • Modrá pyramida - stavební spořitelna a.s.
  • Raiffeisen stavební spořitelna a.s.
  • Stavební spořitelna České spořitelny a.s.
  • Wustenrot - stavební spořitelna a.s.

  Pojišťovny:

  • Allianz pojišťovna a.s.
  • Česká podnikatelská pojišťovna a.s.
  • Česká pojišťovna a.s.
  • ČSOB Pojišťovna a.s.
  • Generali Pojišťovna a.s.
  • Kooperativa pojišťovna a.s.
  • Maxima Pojišťovna a.s.
  • Pojišťovna České spořitelna a.s.
  • UNIQA pojišťovna a.s.
  • POJIŠŤOVNA CARDIF PRO VITA a.s.

   

 • Desatero návštěvníka realitní kanceláře

  Deset  užitečných rad pro každého, kdo chce využít služeb realitní kanceláře.

 • Hypo- novinka Ideální hypotéka s úrokovým zvýhodněním

  Od 1.10.2009 Česká spořitelna uvedla na trh hypotéku, která by měla nastartovat zájem o hypotéky a oživit ekonomiku.

 • Převod nemovitostí a daně

  Pokud jste už někdy kupovali či prodávali nemovitost, víte, že smlouva o převodu nemovitosti musí být písemná, a že podpisy prodávajícího a kupujícího musí být na téže listině.

 • Podle čeho vybrat „správnou“ banku?

  Pokud se rozhodnete koupit nemovitost pro bydlení, je hned několik variant jakým způsobem si zařídit financování:

  · Peníze v hotovosti
  · Půjčka od příbuzných
  · Státní fond rozvoje bydlení
  · Spotřební a jiné úvěry
  · Úvěr ze stavebního spoření
  · Hypoteční úvěr

  Zkusíme rozebrat poslední dvě možnosti, které využívá nejvíce lidí. Všechny ostatní možnosti jsou buď pro většinu nedostupné nebo nevýhodné.

 • Jakou zvolit fixaci u hypotéky?

  Dlouhodobá, nebo krátkodobá fixace? Standardní bankovní pravidla přestala platit: za roční i více než desetiletou fixaci úrokových sazeb dnes zaplatí klienti většiny tuzemských bankovních domů stejně. Pro koho je to výhodné?

 • Proč jsou hypotéky méně dostupné?

  Největší hráči na českém hypotečním trhu, jako je Česká spořitelna, Hypoteční banka, Komerční banka, Raiffeisnebank či GE Money Bank, však nepotvrdili, že by v posledních týdnech pociťovali nějaký zvýšený tlak hypoteční krize a nějak zpřísnili pravidla posuzování žadatelů o hypoteční úvěr.

Chcete koupit nemovitost?

Naši makléři

+420 602 405 780
bartos@garant-rk.cz

Radko Bartoš